Ultrazvuk – elektroliečba Žilina

Využíva elektrickú energiu vysokofrekvenčných prúdov, ktoré sú konvertované na energiu mechanickú a tepelnú. Ultrazvuk je pozdĺžne mechanické vlnenie s frekvenciou 0, 75 – 3 MHz (najčastejšie 0,8 – 1,2 MHz) a intenzitou maximálne do 3 W/cm2. Asi 30% tejto mechanickej energie, ktorá vyvoláva nejakú formu mikro masáže tkanív, sa mení na teplo.

Ultrazvuk podporuje excitáciu molekúl a následne i chemické reakcie, zlepšuje prekrvenie a výživu tkanív, podporuje tkanivovú difúziu, má spazmolytický, resorp?ný a analgetický a antispazmodický účinok. Hĺbka účinku sa pohybuje medzi 2 – 6 cm. Ultrazvuk však vyvoláva i vzdialené reflexné účinky.

Indikácie: – Chronické zápalové ochorenie kĺbov, – Všetky formy osteoartrózy – gonartróza, -artróza, – Vertebrogénne ochorenia, – Periartritídy, – Burzitídy , – Epykondilitídy, – Jazvy pourazové, poopera?né, po popáleninách, – Zle hojacie sa rany, – Calcar calcanei – výrastky na päte

Kontraindikácie: aplikácia v oblasti rastových zón u detí a dorastu, v oblasti srdca a parenchýmových orgánov, po operáciách chrbtice, kde miecha nie je krytá kostným obalom, nad nervami s kostnými výrastkami blízko povrchu, krvácavé ochorenia, tumory atd.

Ultrazvuk – elektroliečba Žilina

Objednávka Ultrazvuk – elektroliečba Žilina - môžete tak emailom, online alebo telefonicky na 0907 945 024.