Rašelinový zábal v Žiline

Charakteristika:

V balneoterapii majú rašelinové zábaly svoje miesto odjakživa, ich prospešnosť je preverená generáciami. Rašelina je zložená z viac ako stoviek rastlín, rastúcich v plodnej pôde. Obsahuje veľké množstvo živín, prírodných stopových prvkov, minerály a látky, ktoré sa ľahko vstrebávajú cez ľudskú pokožku.

Rašelina je bohatá na organické látky, najmä na kyselinu huminovú, triesloviny, vosky a enzýmy.  Svojím zložením priaznivo ovplyvňuje obnovu kožných buniek, prekrvuje a zlepšuje činnosť svalstva a kĺbov, podporuje rýchlejšie vstrebávanie krvných výronov, zlepšuje hojenie kožných ekzémov a  podobne.

Rašelinový zábal v Žiline

Objednávka Rašelinový zábal v Žiline - môžete online alebo telefonicky na tomto čísle 0907 945 024.

Rašelinové zábaly – blahodarná sila pravekej prírody

Zábal slúži k lokálnej tepelnej terapii ako podporný prostriedok liečby pri reumatických ochoreniach pohybového aparátu, degeneratívnych ochoreniach kĺbov alebo poškodeniach medzistavcových platničiek.

Odporúča sa pri nedostatočnom prekrvení a svalových bolestiach, ďalej pri zvýšenej náchylnosti k chorobám a pri pracovnom preťažení.
Pre zabezpečenie účinku je potrebných minimálne 5 zábalov.

Indikácie:

Rašelinový zábal v Žiline je mimoriadne vhodný pri bolestiach kĺbov a chrbtice, pri reumatických ochoreniach, pri artróze I svalovej kontraktúre. Ďalej je rašelinový zábal vhodný pri ochoreniach dýchacích ciest, obehových chorôb, chorôb tráviaceho ústrojenstva, celulitíde , metabolických chorôb, urologických chorôb, nervových a gynekologických chorôb.

Kontraindikácie:

Rašelinový zábal je nevhodný pre pacientov: po mozgových príhodách, po onkologických operáciách. pri horúčkových ochoreniach, tuberkulóze, pri závažných ochoreniach srdca a obehového systému, pri zápalových ochoreniach, pri akútnych ochoreniach kože, otvorené poranenia kože a krvácanie, pri precitlivenosti na teplo, tehotenstvo (pri aplikácii v oblasti chrbtice)