BANKOVANIE

Bankovanie je súčasť tradičnej čínskej medicíny, treatment je to alternatívna liečiteľská metóda, prostate ktorá využíva spojenie akupunktúrnych dráh s vnútornými orgánmi.

„Kde príroda spôsobila bolesť, seek tam nahromadila škodlivé látky. Pokia? nie je sama schopná tieto látky odstrániť, musíme jej prísť na pomoc a urobiť v týchto miestach umelý otvor“.

Pod samotnou metódou bankovania rozumieme prikladanie sklenených nádobiek – baniek s nahriatym vzduchom. V nich sa ochladzovaním vytvorí podtlak, ktorý spôsobí ich prisatie na pokožku. Používa sa nielen k uvaľovaniu bolesti pohybového aparátu, ale aj k zmierneniu vnútorných problémov. Banky pôsobia tak fyzikálne, reflexne, ale aj metabolicky tým, že ovplyvňujú pochody látkovej výmeny v priľahlom okolí a v neposlednej miere aj stimulujú imunitu organizmu. Taktiež ovplyvňujú procesy aj na miestach vzdialených od aplikácie. Čo sa odohráva v tkanive pri priložení banky? Podtlak vtiahne ?as? kože aj podkožia do banky, tým sa prekrvia a okysličia kritické body a odplavia sa škodliviny. Kritické miesto sa rýchlejšie regeneruje a zotavuje.

Objednávať sa môžete telefonicky na 0907 945 024. Bankovanie je vhodné aplikovať pri svalových spazmoch, závratoch, bolestiach hlavy (až migrenóznych stavoch), reumatizme, astme, hypertenzii, kožných problémoch, celulitíde, paréze tvárového nervu, chronickej únave, nočnom pomočovaní a ďalších diagnózach.

INDIKÁCIE

Gynekologické krvácanie, vynechávanie menštruácie a nepravidelná menštruácia, krvácanie z nosa, nadúvanie - Bolesti a poruchy v pohybovom systéme, krk, plecia, lakte, kríže, bedrá - Bolesti očí, uší, tváre, trojklaný nerv - Bolesti obličiek, močových ciest, močového mechúra, pohlavných orgánov - Dýchacie cesty, hlasivky, priedušky, astma - Zažívacie orgány a problémy - Srdce, cievy, nízky tlak - Zlepšenie ipostup-24munity, hormonálneho a lymfatického systému

ÚČINKY

Vplyv na kožu - Vplyv na svaly - Vplyv na kĺby - Vplyv na tráviacu sústavu - Čistenie krvi - Vplyv na nervový systém

KONTRAINDIKÁCIE

Krehké cievy - Leukémia a nádory + kontraindikácie z klasickej masáži - Tehotné ženy - Ženy s menštruáciou - Vysoký tlak - Zvýšená teplota - Hemofília (krvácavosť)